Przejdź do treści

Nowoczesna platforma dla hodowców gołębi pocztowych

Branża obsługi konkursów gołębi pocztowych polega od dawna na sprawdzonych, klasycznych mechanizmach. W ich skład wchodzą urządzenia elektroniczne, takie jak anteny, zegary konstatujące, czy magistrale sieciowe. 

Naszym zadaniem była pełna informatyzacja oraz unowocześnienie tych rozwiązań, umożliwiając użytkownikom m.in. śledzenie wyników na żywo czy pozwalając im na dostęp do własnych danych w każdej chwili z poziomu platformy internetowej.

Nazwa AMC-ESK Online
Adres strony internetowej online.amc-esk.pl
Zakres prac
amc-esk
Nazwa AMC-ESK Online
Adres strony internetowej online.amc-esk.pl
Zakres prac

Najważniejsze funkcjonalności

 • Intuicyjny serwis

  Użytkownik końcowy otrzymuje do dyspozycji prosty interfejs, dzięki któremu jest w stanie prowadzić ewidencję swojej hodowli oraz śledzić wyniki lotów konkursowych. Serwis synchronizuje swoje dane z urządzeniami posiadanymi przez klienta.

  AMC-ESK
 • Obsługa urządzeń

  Utworzona przez nas platforma obsługuje urządzenia, które były już dostępne na rynku od lat. Głównym wyzwaniem było zaprojektowanie nowoczesnego systemu, którego zadaniem jest przeniesienie obsługi tych urządzeń do Internetu, umożliwiając interakcje i natychmiastowy podgląd ich danych z każdego miejsca, o każdej porze.

  AMC-ESK
 • Aplikacja kliencka

  W skład zrealizowanego systemu dla AMC-ESK wchodziła aplikacja desktopowa, dedykowana na systemy Windows, która odpowiadała za komunikację z urządzeniami. Wyposażona została w interfejs użytkownika, system samoaktualizacji oraz implementowała niskopoziomowe protokoły.

  AMC-ESK
 • Komunikacja w czasie rzeczywistym

  Dzięki nowoczesnej infrastrukturze, zdarzenia zarejestrowane przez urządzenia, w ułamek sekundy pojawiają się na ekranie użytkownika. Dzięki temu, publikowanie wyników lotów konkursowych, które wcześniej trwało wiele godzin, stało się natychmiastowe.

  AMC-ESK

Podjęte działania

Wypowiedzi programistów

To było skomplikowane wdrożenie ze względu na konieczność posiadania wszechstronnych kompetencji w naszym zespole. Pracowaliśmy w wielu różnych technologiach począwszy od niskopoziomowej komunikacji urządzeń Embedded aż do nowoczesnych języków obiektowych aplikacji przeznaczonej dla klienta.

Konrad Broda
Właściciel

Zaimplementowany przez nas system umożliwia monitoring gołębi przynależących do hodowcy, a dzięki dostarczanym przez firmę AMC-ESK obrączkach, umożliwiamy śledzenie gołębi w czasie rzeczywistym.

Jakub Podsiadło
Frontend Developer

AMC-ESK to bardzo ciekawy, wielodomenowy projekt dla klienta z nietypowej branży. Łączy on niskopoziomowe zagadnienia obsługi urządzeń klienta z wysokopoziomowym, nowoczesnym zapleczem i technologiami. Wykonany system jest innowacją na polskim rynku i wkrótce zadebiutuje w nowej odsłonie. Liczne wspólne warsztaty oraz prezentacja systemu na ogólnopolskich targach była niepowtarzalnym doświadczeniem dla naszego zespołu.

Michał Czopek
Back-end Developer

Masz pytania? Napisz do nas!

Chcemy zostać Twoim partnerem technologicznym. Spotkajmy się w biurze lub umówmy się na wirtualną kawę, aby porozmawiać o Twoich pomysłach. Chętnie doradzimy i opowiemy o naszych doświadczeniach. Do zobaczenia!

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają do niej zastosowanie Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi Google.

A jeśli Ty również preferujesz bezpośredni kontakt:

+48 505 727 255 [email protected]