Przejdź do treści

Platforma IoT we współpracy z firmą Renau — renomowanym producentem elektroniki

Branża IoT jest w ciągłym rozwoju, próbując nadążyć za coraz to większymi oczekiwaniami konsumentów. Dla naszego klienta — wysoce cenionego producenta elektroniki w USA — zbudowaliśmy wydajną i skalowalną platformę IoT, integrującą się z produkowanymi urządzeniami, dedykowaną dla jego klientów. Po wieloetapowym procesie rozwoju klient zyskał produkt, na którym może opierać w dużym stopniu swój przyszły model biznesowy.

Nazwa Platforma IoT
Adres strony internetowej www.iot.renau.com
renau-cloud
Nazwa Platforma IoT
Adres strony internetowej www.iot.renau.com

Najważniejsze funkcjonalności

 • Monitoring urządzeń

  Użytkownicy systemu, po sparowaniu posiadanych przez siebie urządzeń, są w stanie monitorować ich stan w czasie rzeczywistym. Na bieżąco są informowani o odczytach sensorów, ich stanie baterii czy sile sygnału.

 • Skalowalna architektura

  Zrealizowana przez nas platforma opiera się o skalowalne technologie chmurowe (serverless), dzięki którym jest w stanie obsłużyć na raz tysiące urządzeń nadających miliony wiadomości dziennie. Ilość zasobów automatycznie dostosowuje się do aktualnego ruchu, przez co klient nie płaci za utrzymanie zasobów, które nie są używane.

 • Personalizowany interfejs

  Użytkownicy końcowi otrzymują wygodny interfejs, który mogą dostosowywać według własnych potrzeb. Na interaktywnych dashboard’ach mogą oni umieszczać różnego rodzaju widżety, a następnie udostępniać je innym użytkownikom wewnątrz własnych organizacji.

 • Alerty

  Użytkownicy mogą tworzyć alerty, które na podstawie spełnienia określonych warunków, powiadamiają użytkowników poprzez email lub SMS. Platforma chmurowa na bieżąco monitoruje urządzenia, gdzie po wykryciu stanu alarmowego, natychmiastowo realizuje określone akcje.

 • Struktura organizacyjna

  Produkt kierowany jest dla większych organizacji, które mogą posiadać wiele lokacji z urządzeniami producenta. System umożliwia tworzenie struktur organizacyjnych, zarządzanie pracownikami oraz elastyczne definiowanie ich uprawnień.

Podjęte działania

Wypowiedzi programistów

Stworzenie interaktywnych wykresów oraz w pełni konfigurowalnych siatek widżetów było sporym wyzwaniem, jednak dzięki naszemu doświadczeniu spełniliśmy wszelkie wymogi klienta. Dostarczone przez nas rozwiązanie pozwala użytkownikowi na konfiguracje urządzeń oraz monitorowanie wysyłanych przez nie pomiarów w czasie rzeczywistym.

Jakub Podsiadło
Frontend Developer

Opracowany system pozwala na wygodny monitoring urządzeń i ich infrastruktury w postaci dashboardów, oraz możliwości tworzenia własnych alertów. Najtrudniejszym etapem projektu było projektowanie systemu ról, uprawnień oraz współdzielenia zasobów, lecz nasz zespół poradził sobie z tym zadaniem bez problemu! Warto zaznaczyć, że aplikacja służy nie tylko pracownikom, ale również wspomaga procesowi produkcji urządzeń dzięki integracji z linią produkcyjną w fabryce.

Piotr Adamczyk
Backend Developer

Realizacja projektu Renau Cloud to wyjątkowe osiągnięcie dla całego zespołu. Zbudowanie funkcjonalnej platformy IoT stanowi szereg wyzwań, zarówno od strony projektowej, architektonicznej jak i interfejsu użytkownika oraz późniejszego utrzymania. Dzięki oparciu się o rozwiązania serverless, system jest wysoce skalowalny, zdolny do obsługi milionów wiadomości dziennie, pozwalając klientowi na szerokie działania biznesowe.

Michał Czopek
CTO, Cloud Architect

Masz pytania? Napisz do nas!

Chcemy zostać Twoim partnerem technologicznym. Spotkajmy się w biurze lub umówmy się na wirtualną kawę, aby porozmawiać o Twoich pomysłach. Chętnie doradzimy i opowiemy o naszych doświadczeniach. Do zobaczenia!

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają do niej zastosowanie Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi Google.

A jeśli Ty również preferujesz bezpośredni kontakt:

+48 505 727 255 [email protected]