Sklepy e-Commerce – rozwiązania sprzedażowe

Na potrzeby tego artykułu wytypowaliśmy trzy główne podejścia techniczne do e-Commerce. Bazując na powyższych, kluczowych elementach wspierających sprzedaż, zapewne dostrzegasz, że możliwość mocnej ingerencji w poszczególne elementy sklepu jest niezwykle istotna, dlatego dobierając swoje rozwiązanie, musisz przeanalizować je pod wieloma kątami.
e-commerce

Sklep internetowy typu SaaS

SaaS to gotowy sklep internetowy w formie płatności abonamentowej. Płacąc określoną sumę (w miesięcznym abonamencie lub z góry za dłuższy okres) otrzymujesz sklep gotowy do opublikowania w sieci. Nie przejmujesz się kosztami jego stworzenia ani utrzymaniem (SaaSy zapewniają pełne wsparcie w tym zakresie), aktualizacjami oprogramowania, kwestiami bezpieczeństwa. O te czynniki dba dostawca SaaS’a. Ty płacisz jedynie za dostęp do platformy oraz skupiasz swoje zasoby na kwestiach sprzedażowych.

Nie jest tak kolorowo, jak myślisz

Próg wejścia w przypadku SaaSu jest bardzo niski, ale w zamian musimy pogodzić się z licznymi ograniczeniami, wysokimi kosztami utrzymania (abonament w dłuższej perspektywie to koszt stały), ograniczoną możliwością ingerencji w sam system czy niewielką możliwością optymalizacji sklepu.

W naszej opinii tego typu rozwiązania są idealne w celu sprawdzenia pomysłu na biznes. Każdej firmie, która jest przekonana, że chce rozwijać swój sklep w perspektywie wielu lat polecamy stworzenie strony internetowej “na własność”.

WooCommerce

Jeśli choć trochę siedzisz już w temacie e-Commerce, zapewne słyszałeś o tej technologii. To jedno z najpopularniejszych rozwiązań do obsługi sklepu internetowego na rynku. Sam WooCommerce jest wtyczką instalowaną w systemie WordPress. Za pomocą paru kliknięć możesz dodać sklep do swojej strony internetowej, rozpoczynając sprzedaż w internecie.

WooCommerce opiera się o szablony dokładnie takie same jak w WordPressie, dzięki czemu ingerencja w poszczególne elementy może zostać zrobiona przy pomocy edytora wizualnego, a bardziej zaawansowane poprawki można zlecić programiście.

Jednak w porównaniu do SaaS’ów, WooCommerce umożliwia wykorzystanie pełnego potencjału e-commerce. Wszystko dzięki możliwości niemal całkowitej ingerencji w system np. żeby wprowadzić do naszego sklepu funkcję, na którą jeszcze nie wpadła konkurencja!

Jakie są wady WooCommerce?

Próg wejścia w tę technologię jest dużo wyższy niż w przypadku rozwiązania SaaS. W tym przypadku jest wymagana podstawowa wiedza techniczna albo zatrudnienie agencji. Samo wdrożenie strony internetowej to wybór lub zaprojektowanie grafiki, a następnie szereg prac wdrożeniowych. Zazwyczaj wdrożenie podstawowego sklepu na własność opartego o silnik WooCommerce to jednorazowy koszt minimum kilku tysięcy złotych, natomiast nie jesteśmy wtedy winni nikomu żadnego abonamentu.

Przy bardziej skomplikowanych zmianach, niezbędna może okazać się pomoc programisty. To cena, jaką płacimy za w pełni wydajny i funkcjonalny sklep dostosowany do naszych potrzeb.

Dedykowane rozwiązanie

Dla firm, które chcą wykorzystać pełny potencjał e-commerce, polecamy dedykowane rozwiązania tworzone pod konkretny problem sprzedażowy. To inwestycja, na którą początkujący sprzedawcy często nie mogą sobie pozwolić. Jednak decydując się na zamówienie sklepu „szytego na miarę”, w zamian otrzymujemy potężne narzędzie wspierające sprzedaż produktów online, dzięki któremu wyprzedzimy naszą konkurencję.

Cena nie dla każdego

Decydując się na to rozwiązanie, musimy liczyć się z kosztami sięgającymi kilkucyfrowych kwot. Dedykowane rozwiązania sprawdzą się przede wszystkim w przypadku firm, które mają już przetestowany model biznesowy i generują dużą sprzedaż, dlatego chcą wnieść swój sklep na wyższy poziom.

Profesjonalne doradztwo

Jako software house doradzamy firmom w zakresie technologicznym. Łączymy aspekt nowoczesnych technologii z punktem widzenia przedsiębiorcy. Jeśli rozważasz wdrożenie lub rozwój e-commerce w swojej firmie, skontaktuj się z nami i skorzystaj z profesjonalnego doradztwa w tym zakresie. Poznamy Twoje potrzeby, a następnie zaproponujemy najlepsze rozwiązania dla Twojego biznesu.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają do niej zastosowanie Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi Google.

e-commerce

Na czym oprzeć decyzję o wyborze rozwiązania?

Decyzja o wyborze odpowiedniego rozwiązania jest czymś, co musi być poparte mocną analizą własnego biznesu oraz jego potrzeb. Nie może to być przypadkowy „strzał”, lecz racjonalna decyzja oparta o realne dane. Pomiędzy wyżej opisanymi podejściami mamy całe spektrum innych technologii, które sprawdzą się nawet dla najbardziej wymagających klientów.

Sklepy e-Commerce – podsumowanie

Rynek e-commerce wciąż rośnie i to się prędko nie zmieni. Dobranie odpowiedniej technologii na początkowym etapie będzie skutkować zwiększającą się sprzedażą i oszczędnością pieniędzy w kolejnych latach działania Twojego biznesu. Pamiętaj, że wszystkie decyzje w zakresie sprzedaży online powinieneś podejmować, będąc świadomym całego spektrum rozwiązań, a w tym przydatnym okaże się zaufany partner technologiczny. Zapraszamy do kontaktu!