Sposoby tworzenia strony internetowej

Jeśli obserwujesz grupy na Facebooku, zapewne często spotkasz się ze zjawiskiem publikowania ofert typu “strona za 499zł”. To najczęściej niskiej jakości rozwiązania, tworzone hurtowo na gotowych szablonach. Jeśli dysponujemy zerowym budżetem i chcemy, żeby strona po prostu była, takie rozwiązanie może być dobre. Jednak jeśli zależy nam na dobrej stronie, która stanie się mocną podporą biznesu, należy poświęcić temu tematowi więcej uwagi.

Kreatory stron WWW

Najprostsze rozwiązanie podczas tworzenia stron www. Na rynku istnieją darmowe kreatory stron WWW (np. wix.com), które umożliwiają stworzenie strony www za pomocą tzw. edytora drag & drop. Dzięki takiemu rozwiązaniu niskim kosztem stworzymy stronę internetową dla swojej firmy. Minusem jest ograniczona możliwość ingerencji w szablon strony (korzystamy z gotowych elementów) oraz słaba wydajność. Kolejną wadą takiego rozwiązania jest cykliczny abonament.

Strony internetowe WordPress

Najczęściej spotykanym rozwiązaniem są strony oparte o system WordPress. Aktualnie rynek jest bardzo mocno nasycony tego typu usługami i przez co należy solidnie zweryfikować wykonawcę takiej usługi. WordPress od wielu lat jest potężnym narzędziem, które w dobrych rękach potrafi dać solidne i niezawodne rozwiązanie nawet dla większych, bardziej zaawansowanych projektów.

Dedykowane rozwiązania

Najdroższym, ale też najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie dedykowanej strony internetowej. W takim przypadku podczas tworzenia brane są pod uwagę indywidualne potrzeby biznesu, a projekt graficzny oraz technologia są dostosowywane w celu zrealizowania konkretnego celu. Stworzenie takiego rozwiązania absorbuje więcej czasu oraz zasobów, ale w zamian firma otrzymuje wydajne narzędzie realizujące określone założenia biznesowe, a sama strona internetowa jest jej własnością i nie pochłania więcej kosztów.

Co jest ważne w budowie strony internetowej?

Tworząc stronę internetową, musimy wziąć pod uwagę szereg czynników. Poniżej wytypujemy kilka pytań ułatwiających podjęcie właściwej decyzji.

Cele na przyszłość

Jakie mamy plany na przyszłość? Czy chcemy prostej wizytówki, czy może chcemy wprowadzać regularne zmiany na stronie? A może planujemy w przyszłości rozwinąć stronę o bloga lub sklep internetowy?

Responsywność

Responsywne strony to takie, które dostosowują się do różnych urządzeń bez względu na rozdzielczość ekranu użytkownika. W dzisiejszym świecie około 57% ruchu na stronach pochodzi z urządzeń mobilnych. Dlatego tak ważne jest, żeby strona odpowiednio wczytywała się na telefonach oraz tabletach.

SEO

Pozycjonowanie strony WWW to zabieg mający na celu umieszczenie strony jak najwyżej w wynikach wyszukiwania (zobacz również: SEO dla WordPressa). Na skuteczność SEO wpływa wiele czynników, ale wszystkie są bezpośrednio powiązane ze stroną i jej konstrukcją. Duże znaczenie również będzie miała szybkość wczytywania się strony (mierzona np. narzędziem Google PageSpeed Insights) dlatego też chcąc w przyszłości prowadzić działania pozycjonujące warto od początku zainwestować w to, żeby szablon był odpowiednio wydajny.

Cena strony WWW

W naszej firmie wyceny dokonujemy w sposób jak najbardziej transparentny. Na koszt gotowej strony internetowej przekłada się głównie czas pracy zespołu projektowego (grafików oraz programistów). Dodatkowymi kosztami są gotowe materiały usprawniające pracę takie jak szablony, czy wtyczki. Klient na każdym etapie projektu ma wgląd w procesy i wie, na co przeznaczany jest budżet projektowy. Dla klientów kontaktujących się z nami oferujemy bezpłatną wycenę.

Skontaktuj się z nami

Podczas wyceny bierzemy pod uwagę potrzeby oraz oczekiwania klienta oferując rozwiązanie szyte na miarę. Jako software house doradzamy naszym klientom w doborze odpowiednich rozwiązań. Jeśli chcesz wycenić swoją stronę, zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji. Poznamy Twoje potrzeby, a następnie precyzyjnie wycenimy realizację usługi.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają do niej zastosowanie Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi Google.

Podsumowanie

Decyzja o wyborze odpowiedniego rozwiązania przy tworzeniu strony WWW zazwyczaj podyktowana będzie budżetem, jakim dysponuje firma na wykonanie strony internetowej. I jest to właściwe podejście, gdyż należy rozsądnie dysponować oszczędnościami przedsiębiorstwa. W WeAstronauts pomożemy Ci dobrać solidne rozwiązanie do Twoich potrzeb.