Dostępne rozwiązania
WooCommerce – proste i intuicyjne rozwiązanie
Nasze zestawienie otwieramy najpopularniejszym rozwiązaniem e-commerce, jakie obecnie króluje w świecie sprzedaży online. WooCommerce jest wtyczką instalowaną w systemie WordPress.
WooCommerce rozszerza WordPressa o nowe możliwości, co pozwala na stworzenie własnego sklepu internetowego. Dzięki licznym dodatkom rozwiązanie pozwala nam m.in. na połączenie sklepu z firmami kurierskimi, podpięciu systemów płatniczych (np. PayPal czy Przelewy24), dodawaniu nieograniczonej liczby produktów czy możliwość rejestracji za pomocą kont z innych portali społecznościowych.
Ten CMS docenią przede wszystkim osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z handlem w internecie. WooCommerce nie przytłoczy Cię skomplikowanym panelem administratora oraz ilością funkcji. Prostota i intuicyjność przy zachowaniu wysokiej wydajności i wszystkich funkcji platformy WordPress.
Bardziej zaawansowanych użytkowników ucieszy fakt, że system ten łatwo rozbudowuje się o dodatkowe funkcje, więc nadaje się również dla bardziej skomplikowanych realizacji. Nasz zespół posiada doświadczenie w tworzeniu wydajnych oraz rozbudowanych sklepów opartych o platformę WooCommerce.
Główne zalety WooCommerce
- Lider rynku
- Prostota w użytkowaniu
- Gigantyczny rynek darmowych i płatnych wtyczek wspierających
- To ciągle jest WordPress
Główne wady WooCommerce
- Sporo niskiej jakości szablonów i wtyczek, na które trzeba uważać
PrestaShop – otwarte oprogramowanie
Prestashop to rozwiązanie Open Source (podobnie jak WooCommerce), czyli dostępne na platformie z otwartym kodem źródłowym, co umożliwia wprowadzanie dowolnych modyfikacji. Niezależny CMS cieszy się dużą popularnością — korzysta z niego ponad 300 tysięcy sklepów internetowych na świecie.
Jego zwolennicy doceniają przede wszystkim bogaty wachlarz funkcjonalności.
PrestaShop umożliwia między innymi zintegrowane zarządzanie magazynem. Bardziej wymagający użytkownicy również nie powinni czuć się zawiedzeni. PrestaShop daje nam ogromne możliwości w kontekście konfiguracji, a także zarządzaniem większą ilością sklepów z poziomu jednego panelu, choć trzeba pamiętać, że wymaga to od nas bardziej zaawansowanej wiedzy oraz czasem zakupienia szeregu płatnych wtyczek.
Główne zalety PrestaShop
- Niezależne oprogramowanie
- Popularność
- Zaawansowane funkcjonalności w podstawowej wersji
Główne wady PrestaShop
- Bardziej skomplikowany niż WooCommerce
- Mniej lubiany przez programistów
Magento – najwydajniejsze rozwiązanie dla największych
Na samym końcu chcielibyśmy się przybliżyć Wam Magento. To rozwiązanie, które pozwala na praktycznie nieograniczone możliwości rozbudowywania i dopasowywania do indywidualnych potrzeb. Magento jest dostępne w dwóch formach: Open Source i płatnej.
CMS stwarza nam idealne środowisko do rozbudowy skryptu o własne dodatki np. automatyczne dostosowanie wyświetlanego języka do lokalizacji użytkownika przeglądającego witrynę, co doskonale sprawdza się w przypadku biznesów działających na rynku międzynarodowym.
Magento z pewnością nie jest rozwiązaniem dla każdego. To drogi CMS, sprawdzający się w przypadku dużych sklepów internetowych. Takie przedsiębiorstwa na pewno docenią możliwość integracji z popularnymi systemami ERP oraz WMS, a także platformami do e-mail marketingu.
Główne zalety Magento
- Niezawodność klasy korporacyjnej
- Gotowe integracje ERP i WMS
Główne wady Magento
- Cena!
- Mniejsza społeczność niż w przypadku WooCoomerce i PrestaShop
- Mniejsza konkurencja na rynku, a stąd większe ceny prac programistycznych
Dobierz najlepsze rozwiązanie z WeAstronauts
W naszym blogowym wpisie przedstawiliśmy w pigułce pozytywne i negatywne strony trzech wybranych przez nas CMS-ów. Mieliśmy nadzieję przekazać Ci podstawową wiedzę umożliwiającą odrzucenie rozwiązań, które nie pasują do skali Twojego biznesu. Jeśli jednak potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z nami i umów darmową konsultację. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i staniemy się technicznym wsparciem Twojego e-commerce.
Podsumowanie
Na bazie naszego doświadczenia z pracy z każdym z powyższych oprogramowań możemy stwierdzić, że wybór najlepszego rozwiązania dla Twoich potrzeb opiera się na dwóch kluczowych czynnikach: wielkości Twojego sklepu internetowego i budżetu. Jeżeli poszukujesz rozwiązania dla małego lub średniego sklepu, wybierz WooCommerce albo Prestashop. Z kolei, jeżeli jesteś właścicielem dużego, międzynarodowego biznesu skonsultuj się ze specjalistami w celu dobrania rozwiązania, które będzie niezawodnie współpracowało z innymi systemami w Twojej firmie.