WordPress – do czego służy?

Czasy, w których WordPress służył tylko do tworzenia blogów, już dawno minęły. Wraz z wydaniem wersji 3.0 w 2010 roku, stał się pełnoprawnym systemem zarządzania treścią (ang. CMS). Od tego czasu WordPress notuje ogromny wzrost popularności. Obecnie używa go ponad 40% wszystkich stron w Internecie! [1]. Prawie połowa z nich to sklepy internetowe oparte na WooCommerce, obecnym standardzie branży e-commerce.

zaawansowane aplikacje wordpress

Co sprawia, że WordPress jest tak popularny w tworzeniu mniej i bardziej zaawansowanych aplikacji?

Oto kilka najważniejszych zalet tej platformy:

  • Posiada ogromną społeczność, która tworzy świetne, darmowe i płatne wtyczki rozszerzające możliwości WordPress’a. Jest duża szansa, że funkcjonalność, której potrzebujesz, została już zaimplementowana w postaci wtyczki. Wtyczki są też często łatwe w modyfikacji i dostosowaniu do własnych potrzeb.
  • Oferuje przyjazny dla użytkownika panel administratora, w którym każdy się odnajdzie. Można za jego pomocą dodawać nowe treści, zmieniać wygląd strony, a także instalować motywy i wtyczki.
  • Stanowi świetną bazę do tworzenia zaawansowanych aplikacji, ponieważ od razu zapewnia podstawowe funkcjonalności, których potrzebuje praktycznie każda aplikacja internetowa. Wśród nich wyróżniamy: obsługa użytkowników, uprawnień i sesji. Dzięki temu programiści nie muszą tworzyć aplikacji od zera, a mogą skupić się na funkcjonalnościach wymaganych przez klienta
  • Ze względu na technologie, na których bazuje WordPress, wdrożenie systemu może zostać przeprowadzone na praktycznie dowolnym hostingu. Powoduje to, że koszty utrzymywania strony są niewielkie w porównaniu z innymi technologiami.
  • Optymalizacja SEO dzięki gotowym rozwiązaniom jest bardzo prosta i może być przeprowadzana bez specjalistycznej wiedzy z tej dziedziny. Popularna wtyczka Yoast SEO potrafi zadbać o widoczność Twojej strony w wyszukiwarkach, ocenić słowa kluczowe oraz opisy, a nawet zdiagnozować błędy konfiguracji witryny.

Darmowa konsultacja

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem projektu w technologii WordPress? Zacznijmy od rozmowy. Zamów darmową konsultację, podczas której porozmawiamy o korzyściach wynikających z zatrudnienia naszej firmy. Następnie omówimy profil Twojego przedsiębiorstwa i przygotujemy zarys kolejnych kroków. Napisz do nas na adres: [email protected] bądź skorzystaj z formularza kontaktowego.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają do niej zastosowanie Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi Google.