zewnętrzny dział it

Na czym polega usługa outsourcing’u IT?

Usługa outsourcing’u IT polega na przekazaniu zewnętrznej firmie obowiązków technicznych danej organizacji. W ramach współpracy firma klienta może liczyć na wsparcie zewnętrznego działu IT przy utrzymaniu oraz rozwijaniu infrastruktury informatycznej. Takie wsparcie jest udzielane przez doświadczony zespół osób, których kompetencje gwarantują szybkie rozwiązanie większości problemów technicznych. Przyjmuje się, że często w praktyce są to te same osoby, znające biuro i infrastrukturę klienta, będące na co dzień pod telefonem, by szybko wesprzeć w nagłej potrzebie.

Dlaczego warto?

Budowa zespołu IT wymaga zatrudnienia ludzi na pełen etat z różnymi kompetencjami. Często jest to mozolny, wielomiesięczny proces, z którym wiąże się wysoki koszt finansowy oraz czasowy.

Tymczasem skorzystanie z usługi outsourcingu IT daje nam gwarancję dostępu do specjalistów, którzy mają wieloletnie doświadczenie i doskonale znają problemy branży. To również redukcja kosztów związanych z organizacją wewnętrznego działu IT, ponieważ nie musimy tworzyć nowego stanowiska pracy. Przekazanie obowiązków związanych z obsługą IT pozwoli nam zaoszczędzić zasoby i ulokować je w innych obszarach biznesu. Kolejną zaletą usługi outsourcing jest stały dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych, dzięki którym zadbamy o bezpieczeństwo i prawidłowe działanie systemów informatycznych w naszym środowisku pracy. Nie zapominamy również o czynniku czasu reakcji, który w przypadku awarii odgrywa kluczowe znaczenie. Outsourcing IT to błyskawiczna pomoc, często nawet „od ręki”, a płacimy jedynie za wykorzystany czas.

Nieoczekiwany przestój w firmie to coś, na co nie może pozwolić sobie żadne przedsiębiorstwo, a jak doskonale wiemy, problemy techniczne dotykają nie tylko największych graczy na rynku, ale również mniejszej firmy. Skorzystanie z usług zewnętrznego zespołu to gwarancja spokoju i utrzymania ciągłości pracy przedsiębiorstwa.

Kiedy się zdecydować na outsourcing IT?

Każda firma, bez względu na wielkość, powinna mieć wsparcie techniczne. Jeśli wykorzystujesz technologię w swoim biznesie, zapewne wiesz, że zachowanie jej niezawodności jest kluczowe. Niezależnie od tego, czy Twoja firma dopiero się rozwija, czy jest już liderem w branży, powinna dysponować zespołem specjalistów, na których możesz liczyć w kryzysowych sytuacjach.

Wybór tej usługi szczególnie warto rozważyć w sytuacji, gdy nie dysponujesz dużymi nakładami pieniężnymi, Twoja firma cały czas się rozwija, a obecne rozwiązania informatyczne są już niewystarczające. Wydelegowanie części obowiązków na takim etapie rozwoju przedsiębiorstwa pozwoli skupić się na innych wyzwaniach biznesowych, np. promocji, marketingu czy dotarciu do nowych klientów. To idealny moment do skorzystania z usługi outsourcingu.

Skorzystaj z outsourcing’u IT

W WeAstronauts świadczymy usługę wsparcia technicznego dla przedsiębiorstw. Stawiamy na czas reakcji oraz proaktywną postawę. Dysponujemy własnym zespołem specjalistów, dzięki czemu błyskawicznie rozwiązujemy większość problemów informatycznych i doradzamy najlepsze rozwiązania dla biznesu. Posiadamy solidne zaplecze inżynierów sieci, programistów, grafików, architektów oprogramowania, a także analityków. Jesteśmy na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązania z niemal każdego segmentu IT. Jesteśmy do Twojej dyzpozycji.

Oferujemy elastyczność w wolumenie godzin, dzięki czemu możesz dostosować naszą usługę do swoich potrzeb. Napisz do nas i sprawdź, co możesz zyskać.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają do niej zastosowanie Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi Google.

zewnętrzny dział it

Sposoby rozliczania

Istnieje kilka sposobów rozliczania czasu pracy zewnętrznego zespołu dla firmy klienta. Natomiast najczęściej spotykamy się z rozliczeniem na podstawie ilość godzin, jakie zespół musiał poświęcić na rzecz danego projektu i rozwiązywania problemów. Z zasady każda godzina pracy jest skrupulatnie rozliczana, dzięki czemu klient ma pełny wgląd w czas i postęp prac technicznych. Zdarzą się na pewno miesiące, w których technik będzie potrzebny w większym wymiarze godzin, a zdarzą się takie, w których nie będzie potrzebny w ogóle. Dobra firma zrozumie to i zaproponuje elastyczny model rozliczeń.

Podsumowanie

Zewnętrzny dział IT to dobre rozwiązanie dla każdej firmy, która wykorzystuje technologię IT. Dzięki temu niskim kosztem można zapewnić stabilność infrastruktury informatycznej wewnątrz organizacji. W ten sposób ograniczamy również ryzyko wystąpienia długofalowych problemów technicznych (tzw. dług techniczny), które mogą odbić się negatywnie na pozostałych elementach firmy, co oczywiście automatycznie wygeneruje straty dla przedsiębiorstwa.