Czym jest analiza biznesowa?

Analiza biznesowa to proces, który pozwala określić potrzeby przedsiębiorstwa, a następnie zaplanować ich zaspokojenie. Analityk biznesowy wnika w głąb firmy, poznając ją od podszewki, a także przeprowadza konsultacje z właścicielem i osobami odpowiedzialnymi za poszczególne działy, na koniec tworząc dokument zawierający kompletny obraz przedsiębiorstwa. Analiza pozwala wskazać te elementy biznesu, które z powodzeniem można zautomatyzować i usprawnić.

Korzyści wynikające z przeprowadzonej analizy biznesowej

Często spotykamy się z sytuacją, gdzie osoby związane z biznesem nie dostrzegają wielu problemów, ponieważ obcują z nimi na co dzień. Analiza biznesowa przeprowadzona przez osobę z zewnątrz, pozwala dostrzec mankamenty w strukturze organizacyjnej. Po ich wyeliminowaniu okazuje się, że firma w krótkim czasie odzyskuje sporą część zasobów, które następnie może ulokować w innych obszarach biznesu.

Ponadto, poznając faktyczny obraz firmy, zyskujemy również wgląd w słabe i mocne strony. Taka wiedza pozwala uświadomić zespołowi menadżerskiemu, jakie elementy wymagają poprawy i zaprojektować drogę prowadzącą do rozwiązania problemów.

Jeśli myślisz o skalowaniu przedsiębiorstwa, decyzja o skorzystaniu analizy biznesowej to pierwszy krok do usprawnienia firmy. Dzięki temu dostrzeżesz szanse i zagrożenia oraz otrzymasz dane, o które będziesz mógł oprzeć kolejne kroki.

Z czego składa się analiza biznesowa?

Jesteśmy firmą technologiczną wyspecjalizowaną w tworzeniu nowoczesnego oprogramowania. W naszej pracy skupiamy się na konstruowaniu prostych procesów opartych o narzędzia, które działają wydajnie, a także powodują radość pracowników podczas realizowania ich codziennych obowiązków.

Posiadamy doświadczenie w pracy z przedsiębiorstwami z wielu różnych branży, a także jesteśmy na bieżąco z aktualnymi koncepcjami w biznesie.

Sam dokument analizy zawiera między innymi takie rozdziały jak:

  • listę procesów przedsiębiorstwa oraz analizę zasobów niezbędnych do jego funkcjonowania,
  • raport na temat niedoskonałości w działaniu firmy,
  • analizę konkurencji,
  • konkretne propozycje usprawnienia działania przedsiębiorstwa, optymalizacji zasobów,
  • raport na temat sprzętu i technologii używanych przez pracowników,
  • propozycję konkretnych działań mających na celu usprawnienie procesów dnia codziennego.

Przeprowadzenie analizy biznesowej

W WeAstronauts świadczymy usługi analizy biznesowej w oparciu o sprawdzony proces działania. Wieloletnie doświadczenie przekłada się na sprawdzone procesy odpowiedzialne za sprawny przebieg analizy oraz konkretne propozycje działania. Dzięki temu nasz zespół analityczny skutecznie wykrywa i analizuje aktualne trendy i wzorce, planuje i prognozuje zapotrzebowanie oraz przewiduje szanse i zagrożenia. Jeżeli jesteś zainteresowany analizą biznesową, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy i dowiedz się, co możemy dla Ciebie zrobić.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Usprawnienie biznesu za pomocą technologii

Analiza biznesowa jest punktem wyjścia do wdrożenia usprawnień w przedsiębiorstwie za pomocą technologii. Dzięki połączeniu biznesu z technologią firmy z łatwością odzyskasz sporą część zasobów, które będziesz mógł ulokować w innych obszarach firmy.

Wdrożenie nowoczesnych technologii jest możliwe praktycznie w każdym przedsiębiorstwie bez względu na profil jego działalności. Niezależnie od branży, w jakiej się specjalizujesz, z pewnością znajdziesz w tym korzyść dla siebie.

Podsumowanie

Analiza biznesowa to potężne narzędzie w rękach każdego przedsiębiorcy, który zdecyduje się na jej użycie. Jeżeli powierzysz ten proces analitykom z doświadczeniem, otrzymasz kompletną ocenę procesów biznesowych. Dzięki temu spojrzysz szerzej na to zagadnienie i unikniesz wielu błędów przy podejmowaniu decyzji. Jeśli Twoja firma jest już obecna czas na rynku i zależy Ci na jej dalszym rozwoju przy jednoczesnym zaoszczędzeniu zasobów, zlecenie analizy biznesowej może okazać się dla Ciebie strzałem w „10”.