Czym jest analiza biznesowa?

Analiza biznesowa to proces, który pozwala określić potrzeby przedsiębiorstwa, a następnie zaplanować ich zaspokojenie. Analityk biznesowy wnika w głąb firmy, poznając ją od podszewki, a także przeprowadza konsultacje z właścicielem i osobami odpowiedzialnymi za poszczególne działy, na koniec tworząc dokument zawierający kompletny obraz przedsiębiorstwa. Analiza pozwala wskazać te elementy biznesu, które z powodzeniem można zautomatyzować i usprawnić.

Korzyści wynikające z przeprowadzonej analizy biznesowej

Często spotykamy się z sytuacją, gdzie osoby związane z biznesem nie dostrzegają wielu problemów, ponieważ obcują z nimi na co dzień. Analiza biznesowa przeprowadzona przez osobę z zewnątrz, pozwala dostrzec mankamenty w strukturze organizacyjnej. Po ich wyeliminowaniu okazuje się, że firma w krótkim czasie odzyskuje sporą część zasobów, które następnie może ulokować w innych obszarach biznesu.

Ponadto, poznając faktyczny obraz firmy, zyskujemy również wgląd w słabe i mocne strony. Taka wiedza pozwala uświadomić zespołowi menadżerskiemu, jakie elementy wymagają poprawy i zaprojektować drogę prowadzącą do rozwiązania problemów.

Jeśli myślisz o skalowaniu przedsiębiorstwa, decyzja o skorzystaniu analizy biznesowej to pierwszy krok do usprawnienia firmy. Dzięki temu dostrzeżesz szanse i zagrożenia oraz otrzymasz dane, o które będziesz mógł oprzeć kolejne kroki.

Z czego składa się analiza biznesowa?

Jesteśmy firmą technologiczną wyspecjalizowaną w tworzeniu nowoczesnego oprogramowania. W naszej pracy skupiamy się na konstruowaniu prostych procesów opartych o narzędzia, które działają wydajnie, a także powodują radość pracowników podczas realizowania ich codziennych obowiązków.

Posiadamy doświadczenie w pracy z przedsiębiorstwami z wielu różnych branży, a także jesteśmy na bieżąco z aktualnymi koncepcjami w biznesie.

Sam dokument analizy zawiera między innymi takie rozdziały jak:

  • listę procesów przedsiębiorstwa oraz analizę zasobów niezbędnych do jego funkcjonowania,
  • raport na temat niedoskonałości w działaniu firmy,
  • analizę konkurencji,
  • konkretne propozycje usprawnienia działania przedsiębiorstwa, optymalizacji zasobów,
  • raport na temat sprzętu i technologii używanych przez pracowników,
  • propozycję konkretnych działań mających na celu usprawnienie procesów dnia codziennego.

Przeprowadzenie analizy biznesowej

W WeAstronauts świadczymy usługi analizy biznesowej w oparciu o sprawdzony proces działania. Wieloletnie doświadczenie przekłada się na sprawdzone procesy odpowiedzialne za sprawny przebieg analizy oraz konkretne propozycje działania. Dzięki temu nasz zespół analityczny skutecznie wykrywa i analizuje aktualne trendy i wzorce, planuje i prognozuje zapotrzebowanie oraz przewiduje szanse i zagrożenia. Jeżeli jesteś zainteresowany analizą biznesową, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy i dowiedz się, co możemy dla Ciebie zrobić.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają do niej zastosowanie Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi Google.

Usprawnienie biznesu za pomocą technologii

Analiza biznesowa jest punktem wyjścia do wdrożenia usprawnień w przedsiębiorstwie za pomocą technologii. Dzięki połączeniu biznesu z technologią firmy z łatwością odzyskasz sporą część zasobów, które będziesz mógł ulokować w innych obszarach firmy.

Wdrożenie nowoczesnych technologii jest możliwe praktycznie w każdym przedsiębiorstwie bez względu na profil jego działalności. Niezależnie od branży, w jakiej się specjalizujesz, z pewnością znajdziesz w tym korzyść dla siebie.

Podsumowanie

Analiza biznesowa to potężne narzędzie w rękach każdego przedsiębiorcy, który zdecyduje się na jej użycie. Jeżeli powierzysz ten proces analitykom z doświadczeniem, otrzymasz kompletną ocenę procesów biznesowych. Dzięki temu spojrzysz szerzej na to zagadnienie i unikniesz wielu błędów przy podejmowaniu decyzji. Jeśli Twoja firma jest już obecna czas na rynku i zależy Ci na jej dalszym rozwoju przy jednoczesnym zaoszczędzeniu zasobów, zlecenie analizy biznesowej może okazać się dla Ciebie strzałem w „10”.